« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Rozmowa z Prezesem AKS Sparta Augustów Leszkiem Stanisławem Cieślikiem

Zakończyły się rozgrywki piłkarskie w Podlaskiej IV Lidze . Sparta utrzymała się i można powiedzieć zadanie postawione przed trenerem i piłkarzami zostało wykonane..

Tak rzeczywiście  w obecnym sezonie głównym zadaniem było utrzymanie się w IV lidze gdyż  po rundzie  jesiennej;  niestety drużyna była praktycznie  w rozsypce.  Zarząd zmienił trenera  powołując  na to stanowisko  Pana Jacka Bayera,  który sprawdził się.  Zadania zostało wykonane. Jesteśmy nadal  w IV lidze i co ważne  zespół został odbudowany. Może  jeszcze nie tak do końca , nie wszyscy są zgrani ale myślę,  iż ten następny sezon może być tym, który uwieńczy budowę nowego  odmłodzonego  zespołu. Zespołu,  który będzie miał szanse powalczy o III ligę  i swoim kibicom będzie przedstawiał lepszą piłkę .

Każda dyscyplina wymaga środków finansowych  można  mieć ambitne plany ale bez tych środków trudno cos zdziałać . Jak Pan to widzi..?

Piłka nożna  jak zresztą  każda dziedzina wymaga od strony organizacyjnej zapewnienia finansowania . Od tego się nie ucieknie  i rzeczywiście można powiedzieć że Stowarzyszenie jakim jest Sparta Augustów ma trzy sekcje. Każda z nich „kosztuje” sporo” pieniędzy a sponsorów jest niewielu. Mamy swoich stałych sponsorów jak miasto ale kwoty,  które są  przekazywane z budżetu miejskiego  na Spartę;  na organizacje  tych wszystkich imprez i na normalną działalność  są małe. Od wielu  lat są na poziomie niższym niż to co było w 2007 roku. Pamiętam dotacja z budżetu miasta, kiedy byłem Burmistrzem była większa niż obecnie . Dziękujemy naszym wszystkim sponsorom   ale oczywiście szukamy nowych . Nowa Zarząd zachęca  firmy spoza Augustowa aby zainteresowały się naszym klubem. Dla pozyskania dobrego   sponsora potrzebne są wyniki ,  bądź ciekawe imprezy. I np.  to że piłkarze utrzymali się w IV lidze , to że nasi zawodnicy w innych dyscyplinach zdobywają  dobre miejsca na Mistrzostwach Polski,  Europy jak kajakarze to ułatwia zadanie i pozwala ze ten sponsor przychodzi do nas  Ale trzeba coraz więcej .

2012  dla Sparty jest wyjątkowy. To rok Jubileuszowy- 65 lat temu powstał  AKS Sparta Augustów . Parę dni temu zakończyła się wspaniała impreza jaką były XXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie , oceniona bardzo wysoko przez PZKaj  i co ciekawe przez mieszkańców Augustowa  również . Co jeszcze Sparta planuje zorganizować w tym wyjątkowym dla klubu roku?

Rzeczywiście w tym roku obchodzimy  65 lecie powstania klubu i nie chodzi tu o świętowanie ale podkreślenie  i pokazanie  dorobku klubu z tych 65 lat. A było wiele  sukcesów nie tylko krajowych ale i międzynarodowych. Tu można wspomnieć o osiągnięciach Piotrka Markiewicza, Adama Wysockiego I Marka Twardowskiego czy Edyty Dzieniszewskiej.  Sukcesy mają też nasi narciarze wodni srebrni drużynowi medaliści  Mistrzostw Europy i wiele innych.  Planujemy jeszcze wiele imprez m.in.  7-8 lipca kolejna edycja  Endurance. Nasz tegoroczny   Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych Netta Cup  może mieć znakomitą obsadę. Mogę powiedzieć iż nie wykluczamy że  na niej  pojawi się rekordzista świata i legenda narciarstwa wodnego Amerykanin Elias i czołowi europejscy skoczkowie. Ten konkurs jest najlepszym konkursem w Polsce i ma już swoja rangę.   Będziemy organizować w tej dyscyplinie również Mistrzostwa Polski . Moglibyśmy zorganizować o wiele więcej imprez ale niestety są ograniczenia. Każda impreza wymaga zaangażowania ludzkiego i każde tego typu przedsięwzięcie kosztuje. Planujemy również imprezy związane bezpośrednio z jubileuszem klubu.

Na koniec chciałbym podziękować kibicom, którzy wspierają naszych  piłkarzy , którzy wspierali i wspierają kajakarzy i narciarzy widnych. Chciałbym podziękować mieszkańcom Augustowa na których zawsze możemy liczyć. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom Sparty i proszę wybaczyć iż ich wszystkich nie wymienię ale naprawdę dziękuje serdecznie. I nie może zabraknąc podziekowania dla działaczy klubu – Zarządu pracującego społecznie , trenerów  i pracowników biura

Rozmawiał K. Andruszkiewicz