« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Sparta otrzymała dotację od Urzędu Marszałkowskiego.

Blisko 2,5 mln zł z budżetu województwa dla gmin, powiatów i klubów sportowych z północy regionu w tym dla Sparty .

Symboliczne czeki na dotacje zostały wręczone w środę, 22 czerwca, w Dąbrowie Białostockiej. Podczas konferencji samorząd województwa reprezentowali członek zarządu Wiesława Burnos oraz radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

Istotna pomoc dla rozwoju sportu

Dotacje w łącznej kwocie 165 tys. zł otrzymały też kluby sportowe: Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, Sparta Augustów, Pomorzanka Sejny, Jasion Jasionówka i Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Krynki. Jak duża to pomoc, opowiadał Krzysztof Andruszkiewicz, wiceprezes Sparty Augustów, która obchodzi w tym roku 75-lecie istnienia.

– Kluby sportowe w tych trudnych czasach borykają się z problemami finansowymi, ale dzięki wsparciu i zaangażowaniu samorządu województwa, udaje się je pokonywać – podkreślił.

Jak dodał, Sparta to klub, który ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Jego szeregi zasilał pierwszy medalista olimpijski w regionie – Piotr Markiewicz, a także wielu mistrzów świata czy Europy . Tegoroczny jubileusz augustowski klub celebruje zawodami na poziomie światowym, których organizacja była i jest  możliwa również dzięki wsparciu Województwa Podlaskiego.

zródło :  https://wrotapodlasia.pl/

 

środa, 22 czerwca, 2022 Aktualności, Pozostałe