« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Spotkanie klubu z Włodarzami Miasta i Powiatu.

W dniu wczorajszym tj. 11 marca Burmistrz Augustowa W. Walulik oraz Starosta Powiatu J. Szlaszyński spotkali się z Zarządem Sparty oraz jej trenerami.

To było historyczne spotkanie gdyż po raz pierwszy  w  długoletniej historii klubu  tak zacni goście Włodarze Miasta i Powiatu uczestniczyli w otwartej dyskusji nt. problemów i wyzwań stojących przed Spartą – klubem który dał tyle wspaniałych sukcesów i wzruszeń nam mieszkańcom Augustowa , Polski.

W trakcie spotkania padło kilka deklaracji, które jeśli zostaną zrealizowane to pomogą w rozwoju sportu w naszym mieście . O szczegółach  napiszemy nieco później . Ale jedno jest pewne to był krok w dobrym kierunku

Po spotkaniu Starosta Powiatu powiedział:

„Dobrze iż doszło do takiego spotkania. Starostwo deklaruje wolę współpracy przy szkoleniu młodych adeptów kajakarstwa i innych dyscyplin    w porozumieniu ze Spartą i przy wykorzystaniu chociażby bazy sportowej MOS . Jest wiele możliwości i przy obecnym zaangażowaniu obu stron widzę  szansę na pomyślne  rozwiązanie  wielu problemów” .

Z kolei Burmistrz Augustowa po spotkaniu powiedział:

„ cieszę się iż mogłem uczestniczyć w tym spotkaniu . Ze swej strony jako Burmistrz Miasta deklaruję wszelką pomoc  i możliwe wsparcie  w miarę możliwości  w tym dodatkową  kwotę w wysokości 60 tys. zł i podjęcie działań  w celu budowy bazy dla kajakarzy „

Zarząd Sparty  ocenił spotkanie jako potrzebne i wartościowe dające  optymizm  w   przyszłość  klubu .

czwartek, 12 marca, 2015 Aktualności, Pozostałe