« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Arturem Kosickim.

    W dniu dzisiejszym Prezes Augustowskiego Klubu Sportowego „ Sparta „ Zdzisław  Sadowski wraz z Wice Prezesem Krzysztofem Andruszkiewiczem spotkali się z Marszałkiem Województwa Arturem Kosickim.  Poruszono tematy funkcjonowania klubów , szkolenia w  trzy sekcyjnym klubie jakim jest Sparta  oraz planowanych tegorocznych imprez sportowych w tym tych najważniejszych; oraz promocji regionu poprzez sport.   Ponad półgodzinne spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.  W spotkaniu uczestniczył również Bogdan Dyjuk Radny Wojewódzki z Augustowa , któremu dziękujemy za pomoc przy organizacji spotkania. 

Samorząd Województwa Podlaskiego od wielu lat wspiera inicjatywy „Sparty”. Jedną ze sztandarowych są Sportowe Motorowodne Mistrzostwa Świata „Necko Endurance”. Do Augustowa przybywają wówczas kierowcy najszybszych wodnych łodzi, by wziąć udział w tych jedynych, wyjątkowych zawodach w regionie. Z uwagi na fakt, że rozgrywane są w okresie wakacyjnym, stanowią dodatkową atrakcję turystyczną województwa.

– To niezwykle prestiżowe zawody, które przyciągają do naszego regionu pasjonatów sportów motorowodnych z całego świata. Warto wspierać tego typu inicjatywy, ponieważ są one doskonałą promocją nie tylko letniej stolicy województwa, ale i całego regionu – podkreślał marszałek Kosicki.

piątek, 12 marca, 2021 Aktualności, Pozostałe