« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Spotkanie z olimpijczykami z Rio de Janeiro

W Miejskim Domu Kultury w Augustowie zorganizowano spotkanie z kajakarzami – reprezentantami naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich i Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.Bohaterami wieczoru byli: Jakub Tokarz – Mistrz Olimpijski w K1 z Igrzysk Paraoplimijskich Rio 2016, Renata Klekotko, była reprezentantka Sparty Augustów – trenerka Jakuba Tokarza oraz Edyta Dzieniszewska-Kierkla, nasza reprezentantka na olimpiadzie w Rio de Janeiro. Od samego początku spotkanie przybrało formę bardzo interesującej dyskusji.
Jakub Tokarz – mistrz paraolimpiady w K1 opowiadał nie tylko o swoim starcie olimpijskim, ale przede wszystkim o swojej trudnej drodze po medal. Jego dobrze zapowiadającą się karierę sportową jako judoki przerwał nagły wypadek – Jakub dzielił się z uczestnikami spotkania swoimi wspomnieniami, jak mimo wielu trudności, podniósł się po wypadku i rozpoczął trenowanie już jako niepełnosprawny sportowiec w kajaku. Rozmowa o przyszłości sportu osób niepełnosprawnych przekształciła się w dyskusję na temat tego, jak Augustów mógłby się włączyć w promowanie niepełnosprawnych sportowców.

Wiele pytań do obecnych na spotkaniu sportowców dotyczyło samych szczegółów organizacji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio oraz techniki przygotowywania się do zawodów i samego startu. Uczestnicy byli bardzo ciekawi także osobistej historii trenerki Jakuba Tokarza – Renaty Klekotko i tego, jak z kajakarstwa pełnosprawnego trafiła do niepełnosprawnego.

na podstawie: urzad.augustow.pl

i3z4f1015401k60zd

czwartek, 27 października, 2016 Aktualności, Kajakarstwo