« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Sprawozdanie z pobyty naszego trampkarza M. Kozłowskiego z reprezentacja U14 w Bayernie Monachium

W niedzielę 8 maja na boisku w ośrodku Bayern’u Monachium przy Sabener Strasse rozegrano mecz towarzyski między Reprezentacją Polish Soccer Skills U-14 a młodzieżową drużyną Bayern’u Monachium. Mecz rozpoczął się o godzinie 16:00 w pełnym słońcu przy 34 stopniowym upale. Maciej 60 minut tego spotkania zagrał na prawej obronie , a ostatnie 10 minut na swojej nominalnej pozycji środkowego napastnika. Zmiana pozycji podyktowana była kontuzją jednego z obrońców Reprezentacji PSS .Trenerzy zdecydowali, że to Maciej jako wszechstronny zawodnik poradzi sobie na tej pozycji z szybkimi graczami Bayern’u Monachium. Tak też się stało , z Maćka strony nie powiodła się żadna sytuacja bramkowa, ponieważ Maciek skutecznie blokował wszystkie ataki i kontrataki rywali. Maciek grając na obronie często podłączał się do akcji ofensywnych ,co w konsekwencji dwukrotnie zagroziło bramce Bayern’u. Po jednej z szybkich akcji na prawej stronie rozegranych przez naszego Reprezentanta ,silnie uderzona przez niego piłka trafiła w słupek.  Druga podobna akcja miała miejsce w niedługim odstępie czasu, gdzie znów po strzale Maćka w światło bramki piłka odkręciła się i uderzyła w słupek. Przy wyniku 4:1dla Bayern’u  Monachium trenerzy zdecydowali się na zmiany w ustawieniu i na ostatnie 10 minut spotkania przestawili Maćka na pozycję środkowego napastnika . Było to z korzyścią dla drużyny, ponieważ Maciek był bardzo aktywny z przodu ,gdzie swoim prostopadłym podaniem otworzył koledze drogę do pustej bramki przez co Maciek zaliczył asystę. W ostatniej minucie spotkania rywale niestety strzelili jeszcze jednego gola i ostateczny wynik to 5:2 dla zespołu Bayern’u Monachium. Pomimo ogromnych obaw przed meczem z wielkim zespołem Bayern’u Monachium nasi Reprezentanci PSS U-14 nie wypadli słabo. Po zakończonym spotkaniu trenerzy PSS i Bayern’u Monachium podziękowali naszym zawodnikom za zaangażowanie i ambitną walkę przez całe spotkanie. Jeszcze tego samego wieczoru reprezentacja wyruszyła w drogę powrotną do kraju .

Nasi reprezentanci trenowali i grali na obiektach jednej z najlepszych europejskich drużym jaką niewątpliwie jest Bayern Monachium . Ale to co najważniejsze , mieli możliwość zobaczenia i porozmawiania z piłkarzami  I drużyny tego klubu. Okazało się iż każdy z tych czołowych piłkarzy ma „swego” dodatkowego trenera, który cały czas jest przy swoim zawodniku . W trakcie pobyty na obiektach Bayernu np. Robert Lewandowski miał trening na siłowni ale pozdrowił  naszych chłopców . Z kolei była szansa krótkiej rozmowy z obrońca Jérôme  Boatengiem ( na zdjęciu )

IMG_1200

Nadmienić należy iż wchodząc na teren Bayernu tam gdzie trenują piłkarze należy pozostawić w depozycie telefony aby nie przeszkadzać w trakcie treningu czy tez robić zdjęcia. Wizyta w takim klubie dla naszego zawodnika to niewątpliwie duże przeżycie i duży bodziec do jeszcze lepszej gry .
Niewątpliwie oba wyjazdy do Hiszpanii i Niemiec dały Maćkowi możliwość zdobycia większego piłkarskiego doświadczenia . Trenerom Sparty Augustów czyli Mieczysławowi i Andrzejowi Sobolewskim należą się podziękowania za bardzo dobre przygotowania do obu wyjazdów naszego Zawodnika co potwierdza fakt , że Maciej wszystkie wyjazdowe mecze rozgrywał w pierwszej jedenastce. Trenerom i Maciejowi Kozłowskiemu życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.

13173972_1202730216434483_3979961984032269170_n image1 IMG_1199 IMG_1204 image3

 

poniedziałek, 16 maja, 2016 Aktualności, Piłka nożna