« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Trzecia edycja „Water&Snow Slalom Festival” za nami!

To był kolejny niezapomniany weekend w Augustowie i litewskich Druskiennikach, który łączył pasję do narciarskiego slalomu na śniegu i na wodzie. Międzynarodowe towarzystwo, sportowa rywalizacja w przyjaznej atmosferze i dużo zabawy – taki jest ten nietypowy festiwal narciarski organizowany przez Macieja Krzywińskiego- Sparta Augustów.

System zawodów, który sprawdził się w poprzednich dwóch edycjach był także utrzymany w tym roku – w sobotę w „Ski Arenie” na Litwie (ośrodek sportów zimowych pod dachem; wyposażony w trzy trasy narciarskie) odbył się się slalom w iście zimowej scenerii, a w niedzielę na jeziorze Białym w Augustowie toczyła się rywalizacja w slalomie na nartach wodnych.

W imprezie uczestniczyli zawodnicy z Norwegii, Litwy, Łotwy i Polski. W rywalizacji Pań najlepsza była Justyna Szafrańska-Rolak, która wygrała slalom na śniegu, a na wodzie była druga. Wśród Panów triumfował Dzintars Kaufnas. Łotysz wygrał w Druskiennikach i był czwarty na jeziorze Białym w Augustowie.

Najlepsi podczas „Water&Snow Slalom Festival” w 2015 roku

Kobiety

  1. Justyna Szafrańska-Rolak
    2. Magdalena Krzywińska
    3. Ewelina Cyl

Mężczyźni

  1. Dzintars Kaufnas (Łotwa)
    2. Dariusz Rytko
    3. Ricardas Lazinskas (Litwa)

– Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział. Szczególne podziękowania dla osób, które pomogły mi w organizacji tych zawodów. Dziękuję augustowskim mediom oraz władzom Miasta i Powiatu za pomoc i szerokie zainteresowanie Międzynarodowymi Zawodami „Water&Snow Slaom Festival”. Zawodami, które odbyły się na terenie dwóch państw z uczestnictwem zawodników z Polski, Norwegii, Litwy i Łotwy. Dla mnie jest to motywacja do dalszej pracy w popularyzacji sportu i Ziemi Augustowskiej – podsumował imprezę jej pomysłodawca i główny organizator Maciej Krzywiński.

 

czwartek, 4 czerwca, 2015 Aktualności, Narciarstwo wodne