« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Turniej Augustów Cup 2019- największa tegoroczna impreza sportowa w Augustowie..

Turniej trwa już kilka dni  i od soboty do soboty  przewinęło/przewinie  się  aż 106 piłkarskich drużyn i 1580 zawodników. Liczby już pokazują rozmach  tej imprezy  a do tego należy doliczyć rodziców. Są drużyny z Polski,  Litwy, Łotwy,  Rosji a dziś dotrze drużyna z USA . Drużyny piłkarskie są w kategoriach wiekowych od 7 do  11 lat. Dzieci poza tym iż grają w piłkę mają zagwarantowane rejsy statkiem oraz korzystają z naszych pięknych jezior i plaż. Główni pomysłodawcy i organizatorzy to Tomasz Wojtasiewicz oraz Paweł  Stańczyk a ich drużyny to Dar Łochów i Wicher Kobyłka.

Jak powiedział nam Rafał Harasim współorganizator turniej podzielony jest na dwie tury : od soboty do wtorku grało 35 drużyn z rocznika  , 2007- 2008 a od środy do soboty czyli  do jutra gra 69 drużyn 2009 , 2010 i rocznik 2011.Bardzo silny turniej . Przyjeżdżają Mistrzowie Litwy , Łotwy czy  Mistrzowie woj. Mazowieckiego w danym roczniku. W Augustowie grają drużyny  które jeżdżą na turnieje po całej Europie. Mecze są rozgrywane  na 7 boiskach. Drużyny są zlokalizowane wszędzie hotelach , pensjonatach, kwaterach w Augustowie i obrzeżach .  

Z kolei  główny pomysłodawca i organizator  Tomasz Wojtasiewicz powiedział  :

„Takie turnieje w Augustowie organizujemy  po raz trzeci. Tegoroczny turniej wypad bardzo fajnie. Łączymy przyjemne z pożytecznym – trochę grania i trochę wakacji. Dzieci korzystają z uroków Augustowa,  jezior.  Przez 8 dni przewinęło się  prawie 1600 zawodników  i ponad 2000  rodziców. Tak że myślę, iż lokalne społeczeństwo powinno być zadowolone zwłaszcza sklepy , hotele bo to nakręca koniunkturę.   Z roku na rok te turnieje  stają się coraz większe. Moglibyśmy to jeszcze bardziej rozwinąć  ale uważam, iż taka ilość jak w tym roku jest optymalna ze względu na przerób i nasze możliwości .”

Faktycznym organizatorem jest Dziecięca Akademia Ruchu  firma T. Wojtasiewicza  a  współorganizatorem -partnerem AKS  Sparta Augustów . Wszystkie mecze rozgrywane są na stadionie przy ul Tytoniowej .  Boiska są zajęte. Kibice – rodzice mocno dopingują swoje pociechy i cieszmy się iż taka impreza jest w naszym mieście.

Rodzice którzy przyjechali do Augustowa ze swymi pociechami  bardzo chwalą imprezę i atrakcje Augustowa. Jedynie to na co zwracają uwagę to aby było więcej toalet  typu Toy Toy na stadionie i aby częściej były opróżniane .

Na zdjęciach m. in pomysłodawca i główny organizator T. Wojtasiewicz z Rafałem Harasimem ze Sparty oraz W. Salik Wice Prezes Sparty i M. Kozłowski Członek  Zarządu i kilka zdjęć z turnieju 

A artykuł napisał i zrobił zdjęcia K. Andruszkiewicz.  

piątek, 28 czerwca, 2019 Aktualności, Piłka nożna