Uroczysta Gala z okazji 75- lecia AKS Sparta oraz X-lecia Akademii Piłkarskiej Sparty .
Augustowski Klub Sportowy Sparta obchodzi w tym roku niezwykły jubileusz a Akademia Piłkarska Sparty swoje dziesięciolecie. Klub powstał 75 lat temu. Z tej okazji 9 grudnia w legendarnej restauracji Albatros odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano spartańską działalności w ostatnich latach.
Był też czas na podziękowania i gratulacje dla ludzi, którzy tworzą augustowską Spartę oraz Akademie . Ceremonie prowadzili Agnieszka Grajewska i Andrzej Łukawski a honory gospodarza pełnił Prezes Zarządu Sparty Zdzisław Sadowski. Swa obecnością naszą uroczystość zaszczyciło wielu znamienitych gości reprezentujących władzę samorządową ( Urząd Marszałkowski – radni Paweł Wnukowski, Cezary Cieślukowski, Bogdan Dyjuk , Starosta – Jarosław Szlaszyński , Burmistrzowie – Mirosław Karolczuk oraz Sławomir Sieczkowski ), centralne związki sportowe ( PZMINW Wiceprezes Tomasz Wencel ) związki sportowe ( Podlaski Związek Piłki Nożnej – Prezes Sławomir Kopczewski), zaprzyjaźnione kluby sportowe, dyrektorzy szkól średnich i podstawowych, organizacje i instytucje zaprzyjaźnione i współpracujące jak OSP Lipowiec, Państwowa Straż Pożarna , Komenda Powiatowa Policji , Nadleśnictwo Augustów, partnerzy klubu. Było nam miło, iż z naszego zaproszenia skorzystali byli Prezesi klubu Sparta Józef Sienkiewicz, Leszek Cieślik, Adam Sieńko , J. Szlaszynski. , działacze i byli trenerzy klubu Benedykt Kozłowski. Waldemar Rusiłowski, Mieczysław Sobolewski, Kazimierz Kożuchowski . Cieszymy, iż tak licznie przybyli nasi trenerzy , zawodnicy Augustowskiego Klubu Sportowego w tym nasi wszyscy olimpijczycy Edyta Dzieniszewska , Piotr Markiewicz, Marek Twardowski, Adam Wysocki. Obecna była również olimpijka z IO w Seulu Katarzyna Weiss. Dziękujemy mediom za uczestnictwo nie tylko podczas naszej gali ale też za Wasza obecność na naszych imprezach sportowych .
Były przemówienia , nagrody i „urodzinowe „ prezenty oraz deklaracje .
Pisma gratulacyjne przesłali Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz Prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowicz.
Gala była okazją do wyróżnień i odznaczeń.
Zgodnie z Uchwala Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Polskiego Związku Kajakowego Andrzej Siemion został wyróżniony tytułem Członka Honorowego Polskiego Związku Kajakowego. Zgodnie ze statutem PZKaj jest to najwyższe wyróżnienie związku.
Polski Komitet Olimpijski przyznał medale „Za zasługi dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego „
Srebrny medal otrzymał Augustowski Klub Sportowy ‘Sparta” Augustów oraz Zdzisław Sadowski oraz Wojciech Salik. Złoty medal przyznano Krzysztofowi Andruszkiewiczowi.
Z kolei Rafał Harasim, Łukasz Bućko i Marcin Kłoczko otrzymali Srebrne Honorowe Odznaki Polskiego Związki Piłki Nożnej.
Burmistrz oraz Starosta wręczyli klubowi i zawodnikom nagrody finansowe .
W imieniu Zarządu AKS dziękujemy iż byliście i jesteście z nami.
Krzysztof Andruszkiewicz

Wyszukiwarka



Firmy które nas wspierają.
PODLASKIE – film promocyjny województwa podlaskiego
Ostatnie wpisy
- Zakończenie rundy wiosennej sezonu 2025/2026
- Ostatni trening seniorów w rundzie wiosennej sezonu 2025/2026
- XX Regaty Kajakowe o Puchar Lubelskiego Koziołka oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego
- Seniorzy AKS Sparta walczyli do końca
- Treningi zawodników sekcji narciarstwa wodnego trwają pełną parą
- Wsparcie Województwa Podlaskiego
- Sparingi
- Zimowe trenowanie
- Sportowy region
- Spotkanie świąteczno-jubileuszowe Totalizatora Sportowego
- III Podlaska Gala Sportu
- Uroczyste Posiedzenie Zarządu PZMWiNW
- Uroczyste wręczenie nagród dla zawodników sekcji kajakowej i narciarstwa wodnego
- Popularyzacja i upowszechnianie kajakarstwa oraz narciarstwa wodnego wśród mieszkańców Augustowa
- Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki





