« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Bartek Marszałek zdobył 1 pkt w pierwszej eliminacji tegorocznej edycji wodnej formuły F1

Za nami pierwszy wyścig tegorocznej edycji wodnej Formuły F1H2O. Nasz jedyny zawodnik w tej elicie Bartek Marszałek był dziesiąty i zdobył 1 pkt.
PODCZAS PIERWSZYSCH OKRĄŻEŃ BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK WALCZĄC Z ZAWODNIKIEM Z CHIN USZKODZIŁ BOJĘ NA ZAKRĘCIE. ZGODNIE Z PRZEPISAMI MUSIAŁ PRZEJECHAĆ WOLNE OKRĄŻENIE PRZEZ STREFĘ SERWISOWĄ. Z TEGO POWODU MARSZAŁEK SPADŁ NA OSTATNIĄ 18 POZYCJĘ. PO POWROCIE NA TOR POLAK W SZALEŃCZYM POŚCIGU NADRABIAŁ ZALEGŁOŚCI I OSTATECZNIE DOJECHAŁ DO METY NA DZIESIĄTYM PUNKTOWANYM MIEJSCU.

Bartłomiej Marszałek komentuje:

„Po starcie walczyłem z zawodnikiem z Chin o siódme miejsce. Kiedy na prostej zrównałem się z nim, postanowiłem zaatakować po wewnątrz zakrętu. Niestety zabrakło mi kilku centymetrów i lusterkiem swojego bolidu przebiłem boję. Przepisy w takim przypadku nakazują wolny przejazd jednego okrążenia przez strefę serwisową tzw. „drive thru”. Po powrocie na tor byłem na ostatnim 18 miejscu. Starałem się nadrabiać zaległości i po szaleńczym pościgu dojechałem na dziesiątym miejscu. Jestem zadowolony, że po karnym przejeździe zdołałem wjechać do pierwszej dziesiątki i zdobyłem 1 punkt w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. To zaledwie jeden punkt ale walczyłem o niego z całych sił. To dobry początek sezonu i nagroda za włożony wysiłek. Za mną sklasyfikowanych zostało ośmiu zawodników. Wyścig był bardzo trudny a trasa wymagająca. Dowodem na to był spektakularny wypadek, gdy jeden z bolidów zespołu ze Szwecji prowadzony przez Jespera Forssa wyfrunął w powietrze i z pełnym impetem roztrzaskał się o taflę wody.”

Wyścig wygrał Mistrz Świata Francuz Philippe Chiappe (Team China), drugi był Włoch Alex Carella (Team Abu Dhabi) a trzeci Amerykanin Shaun Torrente (Team VICTORY DUBAI)

Kolejny wyścig Mistrzostw Świata sezonu 2016 odbędzie się we Francji (Evian) 16-17 lipca  tydzień po naszym wyścigu Necko Endurance ( 9-10 lipca )

piątek, 4 marca, 2016 Aktualności, Necko Endurance
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
9 odwiedzających teraz
1 gości, 8 bots, 0 członków