« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Bez medalu , bez finału – nieudany start naszej czwórki w Rio.

To nie tak miało być. Ale to jest sport – raz się cieszymy a raz jak dziś jesteśny smutni . Nasza wspaniała czwórka dziewczyn tj   Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewskiej-Kierkli, Karolina Naia i Beata Mikołajczyk miały miec pewny awans do jutrzejszego finału A  i zdobyć medal Niestety tak się nie stało . Zajęcie IV miejsce w swoim biegu na to nie pozwoliło . Stad też jutro zamiast finału A  ( miejsca I-VI) bedzie tylko finał B czyli walka  omiejsce VII – XII.

Po biegu Prezes PZKaj .J. Bejnarowicz powiedział

– To wielka porażka. Przecież ta “czwórka” powinna wygrać złoto. Jeszcze nie wiem, co się stało, ale podejrzewam, że ktoś nie wytrzymał psychicznie ”

i kolejne  komentarze

Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska-Kierkla, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk miały przerwać passę czwartych miejsc “czwórki” na igrzyskach. Polska osada tuż za podium kończyła olimpijskie zmagania w Sydney w 2000 roku, w Atenach cztery lata później, po kolejnych czterech latach w Pekinie i przed czterema laty w Londynie. Teraz zawodniczki trenera Tomasza Kryka zajęły czwarte miejsce w półfinale. I w sobotę popłyną tylko w finale B.

– Co ja mam powiedzieć? Jestem załamany, nie wiem co się stało – mówi Broniewski. – Nie umiem tego wytłumaczyć, po cichu myślałem o złotym medalu. Kompletnie nie rozumiem tej sytuacji – dodaje. – Przecież na igrzyskach w Londynie i Pekinie czwórka w podobnym składzie zajmowała czwarte miejsca, przegrywając brązowe medale tysięcznymi częściami sekundy. Biorąc pod uwagę potencjał osady, obecność w niej aż trzech medalistek sprzed kilku dni (Walczykiewicz zdobyła srebro w “jedynce” a Mikołajczyk i Naja – brąz w “dwójce”), wydawało się, że może być tylko bardzo dobrze. Ta czwórka od dawna nie schodziła z podium Pucharów Świata, a ostatni, w Montemor, wygrała – mówi Broniewski.

A na koniec trener kadry kobiet T. Kryk

minęło 48 godzin od wyścigu Eweliny Wojnarowskiej w jedynce, w którym nie awansowała do finału. I my dopiero w piątek planowaliśmy usiąść i porozmawiać. Bo dopiero w piątek dała sygnał, że jest na to gotowa, bo wszystko przemyślała i znalazła przyczyny takiego startu. Z czwórką będzie podobnie. One wiedzą, kto zawinił, ja też wiem. Ale najpierw trzeba rozliczyć się przed sobą, a później z drużyną. Dopiero po tym może przyjść czas na rozmowy z ludźmi z zewnątrz. Przegraliśmy techniką. Zawiodła równowaga przy bocznej fali. Mieliśmy z tym już problemy w przeszłości.

Cóz taki jest sport

piątek, 19 sierpnia, 2016 Aktualności, Kajakarstwo
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Augustowa. Objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

 


Klub uhonorowany

Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Partner Strategiczny

lotto

Partner Klubu

Partner klubu

Zdjęcia

Zdjęcia Necko Endurance 2011 OLYXXVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Festyn (4) Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych Augustów 2012 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011 Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych oraz  ,,Netta Cup’’ – Augustów 2011
9 odwiedzających teraz
2 gości, 7 bots, 0 członków