Niedzielne wyniki ME w kajakarstwie

W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęły Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) w konkurencji K1 500 m oraz Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) i Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) w K2 500 m.

Kilka godzin później Naja i Mikołajczyk zdobyły srebro w dwójce na dystansie 200 m. Dzień wcześniej ta sama osada była druga w wyścigu na 1000 m. Srebro w sobotę zdobył także Tomasz Kaczor (Warta Poznań) w C1 1000 m.

W ostatnich finałach – na dystansie 5000 metrów – Polacy uplasowali się na dalszych pozycjach.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła czwarte miejsce, za Niemcami (7 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy), Rosją (4-4-3) i Białorusią (4-3-3). Tradycyjna potęga w tej dyscyplinie sportu – Węgry – powrócą z Racic tylko z dwoma srebrnymi medalami.

Bardzo dobry występ polskich kajakarek w ME przyszedł praktycznie z marszu. Biało-czerwone miały startować w Racicach – jak to ujął ich trener Tomasz Kryk – „bez ciśnienia na wynik”. Najważniejszą tegoroczną imprezą będą bowiem sierpniowe mistrzostwa świata w Mediolanie, stanowiące pierwszą z dwóch kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.