« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Bartek Marszałek zdobył 1 pkt w pierwszej eliminacji tegorocznej edycji wodnej formuły F1

Za nami pierwszy wyścig tegorocznej edycji wodnej Formuły F1H2O. Nasz jedyny zawodnik w tej elicie Bartek Marszałek był dziesiąty i zdobył 1 pkt.
PODCZAS PIERWSZYSCH OKRĄŻEŃ BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK WALCZĄC Z ZAWODNIKIEM Z CHIN USZKODZIŁ BOJĘ NA ZAKRĘCIE. ZGODNIE Z PRZEPISAMI MUSIAŁ PRZEJECHAĆ WOLNE OKRĄŻENIE PRZEZ STREFĘ SERWISOWĄ. Z TEGO POWODU MARSZAŁEK SPADŁ NA OSTATNIĄ 18 POZYCJĘ. PO POWROCIE NA TOR POLAK W SZALEŃCZYM POŚCIGU NADRABIAŁ ZALEGŁOŚCI I OSTATECZNIE DOJECHAŁ DO METY NA DZIESIĄTYM PUNKTOWANYM MIEJSCU.

Bartłomiej Marszałek komentuje:

„Po starcie walczyłem z zawodnikiem z Chin o siódme miejsce. Kiedy na prostej zrównałem się z nim, postanowiłem zaatakować po wewnątrz zakrętu. Niestety zabrakło mi kilku centymetrów i lusterkiem swojego bolidu przebiłem boję. Przepisy w takim przypadku nakazują wolny przejazd jednego okrążenia przez strefę serwisową tzw. „drive thru”. Po powrocie na tor byłem na ostatnim 18 miejscu. Starałem się nadrabiać zaległości i po szaleńczym pościgu dojechałem na dziesiątym miejscu. Jestem zadowolony, że po karnym przejeździe zdołałem wjechać do pierwszej dziesiątki i zdobyłem 1 punkt w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. To zaledwie jeden punkt ale walczyłem o niego z całych sił. To dobry początek sezonu i nagroda za włożony wysiłek. Za mną sklasyfikowanych zostało ośmiu zawodników. Wyścig był bardzo trudny a trasa wymagająca. Dowodem na to był spektakularny wypadek, gdy jeden z bolidów zespołu ze Szwecji prowadzony przez Jespera Forssa wyfrunął w powietrze i z pełnym impetem roztrzaskał się o taflę wody.”

Wyścig wygrał Mistrz Świata Francuz Philippe Chiappe (Team China), drugi był Włoch Alex Carella (Team Abu Dhabi) a trzeci Amerykanin Shaun Torrente (Team VICTORY DUBAI)

Kolejny wyścig Mistrzostw Świata sezonu 2016 odbędzie się we Francji (Evian) 16-17 lipca  tydzień po naszym wyścigu Necko Endurance ( 9-10 lipca )

piątek, 4 marca, 2016 Aktualności, Necko Endurance