« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

MARSZAŁEK BARDZO SZYBKI W ABU ZABI

Abu Zabi, ZEA, 10 grudnia 2015

Bartłomiej Marszałek w piątkowym Grand Prix Abu Zabi wystartuje z czternastego miejsca. W kwalifikacjach, do najszybszych na świecie brakowało już tylko 1,40 sekundy na okrążeniu! Tak szybko, jedyny Polak w F1 H2O, dawno nie pływał. 

Jestem po kwalifikacjach, które zakończyłem na czternastym miejscu. Jestem zadowolony, choć miejsce mogłoby być lepsze – przyznaje Marszałek. – Od wczoraj zrobiłem już 100 okrążeń. Poprawiłem się o 3,5 sekundy – podkreśla.

Polak zamyka stawkę czternastu najszybszych zawodników, w której czasy mieściły się we wspomnianym przedziale 1,40 sekundy. Piętnasty w kwalifikacjach kierowca miał już prawie 5 sekund straty. Tym samym Marszałek, który coraz lepiej radzi sobie ze swoim nowym bolidem, awansował do ścisłej światowej czołówki w motorowodnej Formule 1.

Do lidera brakuje mi półtorej sekundy i wiem, że kwestią czasu i treningu jest to, że będę coraz wyżej. W kolejnym sezonie będę dużo trenował i będzie coraz lepiej. Wiem, że jeszcze mam możliwość jeżdżenia szybciej, bo z okrążenia na okrążenie czuję się w nowej łodzi coraz lepiej – nie kryje zadowolenia Uczeń z duetu Marszałek-Marszałek w Szkole Mistrzów LOTTO.

Pole position wywalczył Włoch Alex Carella, trzykrotny Mistrz Świata. Z drugiej pozycji wystartuje jutro Fin Sami Selio (dwukrotny Mistrz Świata), a z trzeciej aktualny Mistrz – Francuz Philippe Chiappe.

Zanim rozegrano czwartkowe kwalifikacje, rano odbyły się wolne treningi. Marszałek ukończył trzydzieści okrążeń i uzyskał trzynasty najszybszy czas. Niestety, nie obyło się bez poważnie wyglądających wypadków. – Rano na treningu doszło do poważnego zderzenia dwóch zawodników: Bernda Enzenhofera z mojego teamu z Jesperem Frossem z Team Sweden. Nic im się nie stało, ale ich łodzie są doszczętnie rozbite – relacjonuje Marszałek.

Na jutro (piątek, 10 grudnia) zaplanowane są poranne wolne treningi. O godzinie 15:15 (czasu lokalnego) rozpocznie się uroczysta parada łodzi F1. Piętnaście minut później wystartuje wyścig o Grand Prix Abu Zabi, będący jednocześnie przedostatnią eliminację tegorocznych Mistrzostw Świata F1 H2O. Potrwa około 45 minut.

–  Jutro startuję bez presji i z radością, że wszystko się układa, i że wreszcie mam możliwość zapoznawania się z nową łodzią. Dawno nie miałem tyle przyjemności ze ścigania – komentuje Bartłomiej Marszałek.

 

 

piątek, 11 grudnia, 2015 Aktualności, Necko Endurance