« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH – TURNIEJ PIŁKARSKI I KONFERENCJA O ŻYWIENIU

Akademia Piłkarska Sparty Augustów nie zwalnia tempa. Wydawać by się mogło, że w martwym piłkarsko sezonie, czyli w zimie, Akademicy choć na chwilę zapomną o futbolówce i przerzucą się na sanki. Nic z tych rzeczy! Śniegu za oknem jest bowiem tyle, co kot napłakał, albo i mniej, a piłka nożna nie znosi przecież próżni.

 

Zresztą pomysł, którzy trenerzy Akademii przedstawili dzieciom i ich rodzicom jest naprawdę imponujący. W sobotę i niedzielę 19-20 grudnia br.,  a więc w ostatni przedświąteczny weekend, w hali Szkoły Podstawowej Nr 4 przy ul. Marii Konopnickiej w Augustowie od godziny 9.30 odbywać się będzie bardzo silnie obsadzony turniej piłkarski dla dzieci z roczników 2004-2005 i 2006-2007.

Wezmą w nim udział najlepsze Akademie z naszego regionu, czyli ŁKS Łomża, Rona Ełk, Czarni Olecko, białostockie zespoły Talentu, Jagiellonii i Hetmana oraz gospodarze z Akademii Sparty. Na dobrą sprawę z drużyn topowych zabraknie jedynie Wigier Suwałki, choć też nie do końca, ponieważ z zespołem znad Hańczy, w poniedziałek 21 grudnia, w turnieju towarzyskim zagra grupa B, czyli zaplecze kadry z rocznika 2004-2005.

plakat Sparta 3_L(1)

Piłkarski turniej to jednak tylko część atrakcji przygotowanych przez Akademię. W sobotę 19 grudnia o godzinie 16 w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbędzie się bowiem konferencja pod hasłem „Żywienie i sport”, podczas której dietetycy i fizjoterapeuci zachęcać będą dzieci, młodzież i dorosłych do zdrowego trybu życia. Podzielą się swoją wiedzą na temat zdrowego żywienia, a także zwrócą uwagę na problemy związane z zaburzeniami wad postawy u dzieci i młodzieży.

Wszystkich, którym leży na sercu dobro swoje i swoich pociech, oraz tych, którzy uwielbiają sportowe emocje serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp na konferencję oraz na turniej jest bezpłatny.

 

Akademia Piłkarska Sparta Augustów

 

 

 

 

środa, 9 grudnia, 2015 Aktualności, Piłka nożna