« Poprzedni wpis    |     Następny wpis »

Pierwsza edycja „Water and snow” przeszła do historii. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Lazinskas Ricardas – Litwa.

 

Wyjątkowość tej imprezy sportowej polega na połączeniu narciarstwa zimowego z narciarstwem wodnym. Pomysłodawcą i osobą najbardziej zaangażowaną w organizację „Water and snow”, czyli Slalomu na Śniegu i Wodzie jest Maciej Krzywiński, trener narciarzy wodnych Sparty Augustów. 
„Słyszałem, że ktoś próbował wcześniej organizować podobne zawody, jednak tamte próby nie powiodły się. Obecnie nic mi nie wiadomo, aby gdziekolwiek na świecie organizowano podobną imprezę. (…) nie łatwo jest znaleźć takie miejsce, gdzie jednego dnia można rozegrać zawody na śniegu, a drugiego na wodzie. U nas pojawiła się taka możliwość. Od momentu uruchomienia całorocznego toru narciarstwa zimowego w Druskiennikach, myśl organizacji takich zawodów nie dawała mi spokoju. Pomysł spotkał się z akceptacją strony litewskiej, władz i działaczy sportowych Druskiennik i mamy dobry początek nowej – myślę, że ciekawej imprezy sportowej, a zarazem atrakcji turystycznej w Augustowie – to fragment rozmowy z Maciejem Krzywińskim przed zawodami.

Początkowo zastanawialiśmy się, jak oceniać całość konkurencji, tzn. slalom na śniegu i slalom na wodzie. Ostatecznie zaproponowałem chyba najprostsze rozwiązanie. Punktacja ze slalomu na wodzie i na śniegu będzie sumowana. W razie remisu zadecyduje dogrywka na wodzie – dodaje M. Krzywiński.

Właśnie taka ocena wyników wyłoniła zwycięzcę „I  edycji Water and snow”Lazinskasa Ricardasa z Litwy. Najlepszą wśród kobiet była Meile Likieviciene. Na śniegu zwyciężył Mirasius Tauras. Ogółem w zawodach wzięło udział 17 narciarzy.

Partnerem medialnym była TVP Polonia

Duze podziękowania należą się dla pomysłodawcy i głonej osoby imprezy Macka Krzywińskiego

Źródło: Augustów 24

W załączeniu zdjęcia Izabeli Wróbel

 Autor Izabella Wróbel

Autor Izabella Wróbel

image61 image128 image190 image202 image204 image205 (1) image205 image206 image216 image220 image353 image371 image377 image421 image449 image455 image467 image471 image553 image593 image613 image677

poniedziałek, 3 czerwca, 2013 Aktualności, Narciarstwo wodne